13 sierpnia Komitet Monitorujący INTERREG Europa zatwierdził przedłużenie działań projektowych od 1 września 2021 do 31 sierpnia 2022 r.
W kolejnych miesiącach, pięciu partnerów (Region Lombardii, Region Katalonii, Województwo Dolnośląskie, Prowincja Gelderland i miasto Sofia) będą pracować nad rozwiązaniami w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze tekstylnym i spożywczym, aby dostosować ich dokumenty strategiczne do wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym. Dodatkowy czas trwania projektu przyczyni się również do zbadania wpływu kryzysu jaki dotknął te dwa sektory podczas pandemii koronawirusa. Dzięki wsparciu regionalnych interesariuszy, wymianie doświadczeń z partnerami projektu oraz analizie gospodarki regionu, zostaną przygotowane rozwiązania poprawiające funkcjonowanie tych sektorów w
Województwo Dolnośląskie skupi się wyłącznie na sektorze spożywczym w zakresie marnotrawstwa żywności. Jest to temat bardzo ważny i wymaga dokładnego zbadania obecnej sytuacji w regionie. W toku trwania projektu zostanie zlecona analiza jednej z branż sektora żywnościowego w celu przyjrzenia się gdzie znajdują się punkty krytyczne w łańcuchu dostaw i produkcji.
8 grudnia br. odbyło się pierwsze spotkanie interesariuszy z Dolnego Śląska w składzie: Małgorzata Świąder, Marta Sylla, Małgorzata Bartyna-Zielińska (projekt FoodSHIFT 2030), Agnieszka Maniewska (inicjatywa Foodsharing), Agnieszka Krasoń (Bank Żywności Wrocław), Katarzyna Wysocka, Beata Flank (Urząd Miasta Wrocław), Tomasz Szuba (prezes Venturis HoReCa) oraz personel projektu z Urzędu Marszałkowskiego: Justyna Lasak, Michał Frycz, Renata Gora, Katarzyna Dęga.