Choć to dla nikogo nie był łatwy rok, jesteśmy niezmiernie zadowoleni z efektów pracy włożonej w projekt i rezultatów w postaci zadowolonych, zapoznanych z metodami kreatywnego myślenia oraz uzbrojonych w umiejętności projektowania 3D i obsługi programu Autodesk Inventor uczestników!
Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i uczniom szkół w Jeleniej Górze, Bolesławcu i Lubaniu za serdeczne przyjęcie i zaangażowanie podczas zajęć!
Mamy nadzieję, że wiedza przekazana podczas warsztatów przez trenerów z Politechniki Wrocławskiej dała już rezultaty w postaci ciekawych projektów, twórczych idei i
W ciągu cyklu trzech dwutygodniowych warsztatów przetrenowanych zostało 93 uczniów, 15 nauczycieli, a w wydarzeniach sieciujących 101 uczestników!
Na warsztatach uczniowie brali udział w zajęciach przygotowujących ich do pracy zorientowanej na innowacje oraz pobudzone zostały ich zdolności do niekonwencjonalnego rozwiązywania problemów oraz kreatywnego projektowania produktów i usług dla rozwijania nowych modeli biznesowych.
Ponadto, w trakcie drugiej części szkoleń, każdy uczeń miał za zadanie zaprojektować swój własny model na drukarkę 3D z wykorzystaniem programu Autodesk Inventor (2019) przeznaczonego do projektowania trójwymiarowego. Z kolei nauczycielom przybliżono liczne metody kreatywne mające zastosowanie w procesie projektowania innowacyjnych rozwiązań, takie jak Design Thinking, tak aby po projekcie kontynuować pracę z uczniami z wykorzystaniem poznanych metod. Metody kreatywne zostały opisane w specjalnie przygotowanym podręczniku „Projektowanie Innowacyjne”, który jest efektem projektu TRAILS.
Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi relacjami z warsztatów, stworzonymi przez lokalne media: