A+ A A-
BIP
Logowanie
Szukaj
Kontakt

Cosmic Challenge

Cosmic Challenge

Startuje nowa edycja programu pod Patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej!

Fundacja „SpaceShip” ogłosiła właśnie kolejną edycję „Cosmic Challenge” pod Patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej – interdyscyplinarnego programu edukacyjnego związanego z Kosmosem. Jego głównymi celami są m.in. promocja edukacji w zakresie STEM, integracja wiedzy nt. Kosmosu z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi, rozwój kreatywności i innowacyjności wśród dzieci i młodzieży, promocja praktycznego wykorzystania wiedzy integrującej różne obszary/ przedmioty oraz rozwijanie umiejętności rozwiązywania złożonych problemów.

Najnowsza edycja programu, nazwana „Cosmic Challange: Pathfinder/AI” realizowana jest w Partnerstwie Strategicznym ze światowym liderem w zakresie danych satelitarnych, wykorzystującym technologię SAR (Synthetic Aperture Radar) – firmą ICEYE

Edycja „Cosmic Challange: Pathfinder/AI” skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. W ramach I etapu tej edycji programu zespoły zainteresowane udziałem w programie (składające się z dwóch uczestników – uczniów szkół ponadpodstawowych) i jednego dorosłego Mentora/Opiekuna, będą miały przygotować pracę pisemną nt. „Biznesowe wykorzystanie danych satelitarnych z użyciem AI”. 

Prace w ramach I etapu można przesyłać w okresie 01.02.2024 r. – 20.03.2024 r. Najlepsze zespoły zostaną zaproszone na Finał, podczas którego Jury złożone m.in. z przedstawicieli firmy ICEYE, Polskiej Agencji Kosmicznej, EUSPA, PSPA i „SpaceShip” wybierze zwycięzców tej edycji programu, którzy w nagrodę odbędą wizytę w ośrodku Europejskiej Agencji Kosmicznej – ESRIN (Centre for Earth Observation), znajdującym się we Frascati, we Włoszech. Zespoły, które zajmą miejsca 1-3 zostaną dodatkowo zaproszone do polskiego oddziału firmy ICEYE, znajdującego się w Warszawie.

Partnerami tej edycji programu są EUSPA (European Union Agency for the Space Programme) i Polish Space Professionals Association, a Patronami są m.in. Polska Agencja Kosmiczna i Space24.

Więcej informacji na temat tej edycji programu (w tym regulamin) znajduje się na stronie:
https://spaceship.edu.pl/cosmic-challenge/cosmic-challenge-pathfinder-ai/

Prosimy o rozpowszechnienie informacji, dając w ten sposób szansę na udział i zwycięstwo jak najszerszej grupie fascynatów kosmosu!