A+ A A-
BIP
Logowanie
Szukaj
Kontakt

European Space Conference 2024

European Space Conference 2024
Fuelling the European Space Ambition, Empowering a Vision

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji „16. European Space Conference”, która odbędzie się 23-24 stycznia 2024 r. w Brukseli (Square Brussels Convention Center). 

To wyjątkowe wydarzenie zgromadzi czołowych ekspertów, przedstawicieli przemysłu kosmicznego, naukowców oraz decydentów z całej Europy, którzy przyjadą, aby dzielić się wiedzą, doświadczeniem i nowatorskimi pomysłami dotyczącymi przyszłości eksploracji kosmosu.

Rok 2023 to decydujący moment dla europejskiego sektora kosmicznego, kiedy to podejmowane są istotne kroki w celu wzmocnienia własnych zdolności, wspierania rozwoju stabilnego ekosystemu kosmicznego oraz zabezpieczania swojej pozycji w dziedzinie eksploracji kosmosu, zwłaszcza w kontekście dynamicznych zmian globalnych. Bazując na dużym zainteresowaniu poprzednimi edycjami wydarzenia, organizatorzy konferencji dokonają przeglądu aktualnego stanu rozwoju przemysłu kosmicznego w Europie, co będzie stanowić podstawę dla ożywionych i inspirujących dyskusji na temat przyszłości europejskich ambicji i inicjatyw kosmicznych.

W spotkaniu weźmie udział m.in. Dyrektor Generalny EUMETSAT, Phil Evans, który opowie o ostatnich działaniach EUMETSATu w zakresie wdrażania własnej strategii i wspierania kluczowych inicjatyw UE takich jak Green Deal i Digital Act.

Oprócz tego zostaną omówione następujące tematy:
•    IRIS2 i przyszłość łączności kosmicznej
•    Synergia między kosmosem a obronnością
•    Komercjalizacja przestrzeni, ekonomia i bezpieczeństwo gospodarcze
•    Prawo kosmiczne Unii Europejskiej
•    Partnerstwa strategiczne i współpraca międzynarodowa 
•    Eksploracja kosmosu
•    Edukacja na temat kosmosu

W konferencji można również uczestniczyć online.
Więcej informacji na stronie: https://spaceconference.eu/