A+ A A-
BIP
Logowanie
Szukaj
Kontakt

Konferencja podsumowująca projekt EUKI

EUKI
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji podsumowującej projekt „Zrównoważony ekosystem edukacji klimatycznej – Polska, Niemcy, Republika Czeska”, która odbędzie się 8 listopada 2023 roku we Wrocławiu w Hotelu Novotel Wrocław Centrum na ul. Powstańców Śląskich 7.

Projekt realizowany był od października 2021 r., przez Fundację Forum Inicjatyw Społecznych w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, organizacją pozarządową SEVER z Czech (SEVER – The Rýchory Centre of Environmental Education and Ethics) oraz think tankiem Eurosoc#Digital z Niemiec.

Celem projektu, finansowanego ze środków Europejskiej Inicjatywy Klimatycznej EUKI, było opracowanie metody, która pozwoli praktycznie uczyć o klimacie i zaprojektować ekosystem wsparcia dla uczniów i nauczycieli szkół, które chcą aktywnie rozwijać kompetencje środowiskowe i technologiczne.  
 
Projekt skierowany był przede wszystkim do nauczycieli, dyrektorów szkół, władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz biznesu. Współpraca tych grup interesariuszy jest ważna dla stworzenia modelu nowej edukacji klimatycznej, nastawionej na wspólne działanie, dzielenie się wiedzą i rozwiązywanie lokalnych oraz regionalnych wyzwań. Celem projektu jest włączenie edukacji klimatycznej do podstawy programowej na Dolnym Śląsku, a długofalowo w całym kraju. W pilotażu nowego modelu edukacji klimatycznej wzięło udział 8 szkół, w tym dwie szkoły z przygranicznych regionów Czech i Niemiec oraz 6 szkół z Dolnego Śląska (Bolesławiec, Wrocław, Wałbrzych, Polkowice, Środa Śląska oraz Lewin). 

Podczas konferencji dowiecie się Państwo nie tylko, jak wygląda opracowany przez zespół projektowy model edukacji klimatycznej, ale będziecie mieli okazję wysłuchać nauczycieli i uczniów, którzy przez kilka miesięcy pilotażowo pracowali nad nowymi metodami i rozwiązywali zidentyfikowane i wybrane przez uczniów lokalne problemy klimatyczne.

EUKIEUKI