A+ A A-
BIP
Logowanie
Szukaj
Kontakt

Dolnośląskie Forum Innowacji 2023 już za nami!

DFI 23
Sztuczna inteligencja – czy Dolny Śląsk może być liderem zmian technologicznych? Na to pytanie szukali odpowiedzi uczestnicy Dolnośląskiego Forum Innowacji. 
20 czerwca w Pawłowickim Centrum Edukacyjno-Rozwojowym spotkali się przedstawiciele biznesu, nauki, samorządu oraz instytucji wspierających małe i średnie przedsiębiorstwa w naszym regionie. 

Innowacyjność jest od lat odmieniana przez wszystkie przypadki – zarówno w dyskusjach światowych, jak i naszych, regionalnych. Forum, jest wydarzeniem cyklicznym, podczas którego, od przeszło 10 lat, przyglądamy się trendom w rozwoju innowacyjności Dolnego Śląska. W tej kategorii Dolny Śląsk jest zresztą od lat w czołówce polskich regionów. I pomimo, że względem najlepszych europejskich i światowych liderów, mamy wciąż dużo do nadgonienia – to pozycję tą zawdzięczamy bez wątpienia dwóm czynnikom – dynamicznym firmom i wiodącemu ośrodkowi naukowemu, jakim jest Wrocław. Stolica regionu, jest również jednym z najważniejszych w kraju oraz w Europie Środkowej centrów sektora IT, miejscem, w którym swoje siedziby mają najważniejsze polskie firmy informatyczne i startupy specjalizujące się w usługach dla biznesu, produkcji oprogramowania i konsultingu ds. IT. 

Wzajemne zaufanie i odwaga to dwa, niezwykle ważne czynniki, wskazane przez ekspertów podczas panelu eksperckiego na Forum, które w połączeniu ze specjalistyczną wiedzą, której w regionie nie brakuje, pozwolą na budowanie nisz rozwojowych w zakresie wykorzystania technologii AI i konkurowanie na arenie międzynarodowej dolnośląskim firmom.

 
Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia relacji z wydarzenia w:

 

DFI 23

 

DFI 23

 

Załączniki:

  Agenda DFI 23.pdf Pobierz