A+ A A-
BIP
Logowanie
Szukaj
Kontakt

Wizyta przedstawicieli branży aerospace z Saksonii

Saksońska wizyta
W dniach 23-24 kwietnia Dolny Śląsk gościł delegację przedstawicieli branży Aerospace z Saksonii. Wizyta w naszym regionie była częścią większej misji gospodarczej, która obejmowała również województwo śląskie i podkarpackie. Organizatorem wydarzenia na Dolnym Śląsku był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w partnerstwie z Dolnośląskim Klastrem Lotniczym i Centrum Innowacji i Biznesu Politechniki Wrocławskiej. 

Stronę saksońską reprezentowało liczne grono ekspertów i praktyków działających w szeroko rozumianym sektorze Aerospace, w tym przedstawiciele Fraunhoer IKTS, Deutsches Zentrum für Luft- und Raum-fahrt e.V., Elbe Flugzeugwerke GmbH, Deutsches Zentrum für Astrophysik, LRT - Kompetenzzentrum Luft- und Raum fahrttechnik Sachsen/Thüringen e. V., MIKROMAT GmbH, NSH TECHNOLOGY GmbH, Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie oraz vosla GmbH.

W trakcie dwudniowego pobytu wskazani powyżej reprezentanci branży zapoznali się z potencjałem dolnośląskiej branży lotniczej i kosmicznej oraz mieli możliwość uczestniczenia w licznych wydarzeniach networkingowych.

Pierwszy dzień rozpoczął się od wizytacji w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, gdzie przedstawiony został Dolnośląski Klaster Lotniczy, a jego liczni zebrani na spotkaniu przedstawiciele mieli możliwość zaprezentowania potencjału swoich firm.

Następnie wszyscy udali się do siedziby firmy Radiotechnika Marketing w Pietrzykowicach k. Wrocławia. Firma Radiotechnika Marketing to nowoczesny producent podzespołów elektronicznych do zastosowań specjalistycznych. Firma tworzy indywidualne rozwiązania w zakresie projektowania i produkcji systemów zasilania i sterowania oraz złączy i wiązek kablowych i światłowodowych. Dzięki kompleksowemu i indywidualnemu podejściu firma jest w stanie zapewnić rozwiązania dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów, od projektu po gotowy produkt.

Po zapoznaniu się z potencjałem firm z regionu, goście z Saksonii udali się na popołudniową wizytę na Politechnice Wrocławskiej gdzie z kolei mieli możliwość zapoznania się z potencjałem badawczym najważniejszej dolnośląskiej uczelni technicznej, w tym w obszarze technologii kosmicznych, przyrostowych, laserowych i ofertą Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej (LKE).

Drugi dzień rozpoczął się od wizyty w zakładach Collins Aerospace, jednej z najważniejszych firm z branży aerospace w Polsce i na świecie, gdzie zaprezentowano proces produkcji oraz konserwacji i działań naprawczych prowadzonych w zakładzie. Klamrą zamykającą wizytę na Dolnym Śląsku był pokaz specjalistycznych laboratoriów pomiarowych w firmie Nanores Lab. Firma dysponuje wysokiej jakości sprzętem, który pozwala na prowadzenie analiz i modyfikacji materiałów w skali nano i mikro.

Logotypy