A+ A A-
BIP
Logowanie
Szukaj
Kontakt

Ruszyła nowa seria warsztatów w ramach kontynuacji projektu TRAILS pn. TRAILS+!

Trails logoJest nam niezmiernie miło gościć w szkołach ponadpodstawowych z nowym programem szkoleniowym, niezmiennie w Mobilnych Laboratoriach Innowacyjności i Usług.

Trzy kontenery, które służą za laboratoria, są wyposażone w sprzęt wykorzystywany do pogłębiania innowacyjnego myślenia i kreatywności podczas warsztatów, m.in. w drukarki 3D, okulary VR, pióro 3D, wycinarka 3D, sprzęt komputerowy, roboty Lego Mindstorms i inne.

Dzięki zmianie miejsca z klasycznej sali dydaktycznej na ciekawe laboratoria mobilne, stworzone zostały idealne warunki pod kreatywne i innowacyjne myślenie, nabywania wiedzy o nowych technologiach, tworzenie nowych pomysłów oraz ich wykonanie.

Zajęcia kierowane są do uczniów oraz multiplikatorów tj. osób czy instytucji związanych z edukacją jak nauczyciele, doradcy w zakresie przedsiębiorczości i kształtowania życia zawodowego, lokalne inicjatywy i podmioty publiczne, zrzeszenia, stowarzyszenia i izby.

Warsztaty dla uczniów obejmują przekazanie przez trenerów z Politechniki Wrocławskiej teoretycznych oraz praktycznych umiejętności. Dzięki teorii, uczestnicy nabywają wiedzy na temat podstaw przedsiębiorczości, projektowania innowacyjnych rozwiązań (tj. produktów, usług, technologii) i ich prezentowania poprzez np. metodę Design Thinking czy Business Model Canvas. Na zajęciach praktycznych uczniowie poznają podstawowy program do projektowania w 3D i wykonują swój własny prototyp.

Oprócz zajęć dla uczniów, przeprowadzane są również warsztaty dla multiplikatorów. Na szkoleniu jest przekazywana wiedza dotycząca metod nauczania oraz prowadzenia zajęć z zakresu kreatywności, tworzenia innowacji, przedsiębiorczości i komunikacji. Dodatkowo przedstawiany jest bezpłatny podręcznik nt. projektowania innowacyjnego, przygotowany w ramach pierwszej edycji projektu TRAILS. Zawarte w nim przykładowe scenariusze zajęć będą stanowić pomoc w przygotowaniu własnych lekcji dla uczniów. Dzięki temu mamy nadzieję, że wiedza która jest przekazywana w mobilnych laboratoriach zostanie na długo w regionie.

Na warsztatach sieciujących dla uczniów i multiplikatorów przeprowadzane są wspólne zajęcia łączące dotychczasowych zwierzchników i podopiecznych, a na zakończenie warsztatów, wydrukowane na drukarkach 3D prototypy są wręczane uczniom.


Okres realizacji projektu: 01.04.2019r. – 31.03.2021r
Wartość projektu: 1 097 995,92 €
Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej (EFRR) 85% - 933 295,94 €

Źródło finansowania: Program Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020
Obszar objęty wsparciem to powiaty: jeleniogórski, bolesławiecki, jaworski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski, żarski oraz  Miasto Jelenia Góra.