Kalendarium wydarzeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Licznik : 575949
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Innowacje
Z języka łacińskiego innovatio oznacza odnowienie (łac. innovare, odnawiać, odświeżać). W Internecie można znaleźć wiele interpretacji pojęcia innowacji. Najprostsza i najbardziej obrazowa definicja innowacji to „ze starego zrób nowe”. Inni definiują innowację "… jako szczególne narzędzie przedsiębiorców, za pomocą, którego ze zmiany czynią okazję do podjęcia nowej działalności gospodarczej lub do świadczenie nowych usług". Jeszcze inni twierdzą, że o innowacji możemy mówić wówczas, gdy po raz pierwszy stanie się ona przedmiotem handlu, czyli inaczej mówiąc zostanie sprzedana.
 • Pojęcie innowacji
    ( 5 artykułów )


 • Finansowanie innowacji
    ( 5 artykułów )
  Celem Unii Europejskiej, a tym samym poszczególnych jej krajów, jest stworzenie najbardziej konkurencyjnej gospodarki na świecie opartej na wiedzy, zdolnej do utrzymania zrównoważonego wzrostu gospodarczego oraz miejsc pracy. Udowodniono, że jest to możliwe tylko dzięki innowacyjnym przedsięwzięciom oraz nowym technologiom. Wiadomo, że innowacyjność gospodarki jest sumą innowacyjności poszczególnych firm, dlatego tak ważne są nakłady na rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw. Zdając sobie sprawę z powyższego problemu, Unia Europejska przeznacza najwięcej środków finansowych na działania związane z innowacjami.

 • Polityka innowacyjna
    ( 15 artykułów )
  Polska stoi przed wielką szansą szybkiego rozwoju i możliwością zdecydowanej poprawy poziomu i jakości życia mieszkańców. Zależy to tylko od nas, od przedsiębiorczości, pracowitości i talentów Polaków oraz od skutecznej polityki rządu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
CSS XHTML WEB S508 projekt i wykonanie vstudio.pl