Kalendarium wydarzeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Licznik : 526880
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Konferencja finałowa projektu District+ - podsumowanie
Projekt DISTRICT+ - Aktualności

23 kwietnia 2013 roku we Wrocławiu odbyła się konferencja podsumowująca działania 6 podprojektów, realizowanych w ramach  District+, zadania prowadzonego przez Dział Innowacji i Konkurencyjności w ramach programu Interreg IVC. Tematem przewodnim spotkania był transfer międzynarodowych doświadczeń w dziedzinie wsparcia przedsiębiorczości.

Wśród zaproszonych nie brakowało przedstawicieli dolnośląskich instytucji otoczenia biznesu, jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorców. Konferencję otworzyła pani Agata Zemska  – Dyrektor Wydziału Gospodarki, która podkreśliła fakt,  iż mimo, że do zakończenia całego projektu pozostało jeszcze 8 miesięcy są już namacalne efekty jego realizacji.
Dużym sukcesem wspólnego działania jest zaangażowanie dolnośląskich instytucji otoczenia biznesu: 3 dolnośląskich agencji rozwoju regionalnego, parku naukowego, parku technologicznego oraz akademickiego inkubatora przedsiębiorczości.
Mamy sygnały, iż realizacja podprojektów przyczyniła się do powstania sieci międzyregionalnych, które przygotowują się do realizacji kolejnych projektów - mówił Tomasz Jarek, kierownik projektu District+. Niektóre z nich obejmują podmioty, które uczestniczyły w projekcie pośrednio, jako np. podmiot goszczący wizytę studyjną. Tak było z wrocławskim Dozamelem, który podczas wizyty nawiązał kontakty z brytyjskimi partnerami i obecnie przygotowuje się do projektu energetycznego.
Na bazie doświadczeń i warsztatów prowadzonych w ramach District+, powstał również pomysł projektu „Dolnośląski Bon na Innowacje”, oparty na między innymi szwedzkich rozwiązaniach.
Na konferencji wszyscy dolnośląscy partnerzy podprojektów zaprezentowali swoje zrealizowane działania oraz osiągnięte rezultaty. Dodatkowo gośćmi specjalnymi byli Jarosław Rabczenko, prezes ARLEG’u, Marek Urbański z T-Parku w Szczawnie Zdroju, Piotr Kubiński – Dyrektor Biura Marketingu Wrocławskiego Park Przemysłowego Dozamel oraz pani Aleksandra Wilczyńska z firmy Govecs Poland, produkującej skutery elektryczne, jedna z niewielu takich firm w Europie.
Konferencję zakończył panel dyskusyjny z udziałem partnerów podprojektów. Wszyscy zgodnie podkreślili, iż dzięki projektowi District+ zyskali nowe kontakty, przystąpili bądź przygotowują się do realizacji nowych projektów, a także – co nie mniej istotne – dużo się nauczyli.
Myślę, że teraz nadszedł czas, aby wiedzę zdobytą dzięki realizacji projektów zacząć przekuwać na konkretne działania w regionie – podsumowała panel dyskusyjny pani Małgorzata Chalabala z Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej, partner podprojektu NICER.
Urząd Marszałkowski również nie zamierza poprzestać na laurach i ostatnie 8 miesięcy realizacji projektu poświęci na przygotowania do zaimplementowania projektów z zakresu wsparcia przedsiębiorczości akademickiej oraz projektu wsparcia klastra przemysłowego.
 

Galeria zdjęć:

  
Data: 26.04.2013 Aktualizacja: 26.04.2013
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
CSS XHTML WEB S508 projekt i wykonanie vstudio.pl