Kalendarium wydarzeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Licznik : 526903
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Współpraca międzynarodowa kluczem do sukcesu przedsiębiorczości akademickiej w Politechnice Wrocławskiej
Projekt DISTRICT+ - Aktualności

Współpraca międzynarodowa kluczem do sukcesu przedsiębiorczości akademickiej w Politechnice Wrocławskiej. Pierwsze spotkanie partnerów podprojektu East Info Transfer na Dolnym Śląsku (17-21.09.2012).

W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań w zakresie innowacyjnej przedsiębiorczosci akademickiej już po raz czwarty spotkała się grupa naukowców, pracowników inkubatorów i instytucji otoczenia biznesu zaangażowanych w realizację miniprojektu EAST INFO TRANSFER (zobacz zakładkę District+/Podprojekty). Tym razem spotkanie odbyło się na terenie Politechniki Wrocławskiej.
Dnia 17 września w Starej sali Senatu w  budynku A-1 na terenie Politechniki Wrocławskiej odbyła się konferencja o miniprojekcie, na której zaprezentowali się partnerzy. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej został zaprezentowany przez  Dra inż. Marka Kułażyńskiego oraz Dyrektora Inkubatora Prof. Kazimierza Wójsa. Obecny na konferencji Prorektor ds. Organizacji Prof. Jerzy Walendziewski podkreślił znaczenie kooperacji środowiska biznesowego i naukowego, w tym roli instytucji otoczenia biznesu  jakim są inkubatory. Goście z uwagą słuchali o rozwoju gospodarczym oraz istotnych gałęziach przemysłu Dolnego Śląska jak również referat „Wroclaw as an Industrial Centre of Lower Silesia”, oba wygłoszone przez Dra inż. Adama Świda. Na koniec Arkadiusz Suliga z Urzędu Marszałkowskiego przedstawił rolę samorządu województwa w realizacji projektu District+, pod którego skrzydłami powstał miniprojekt East Info Transfer.
W kolejnych dniach odbyły się sesje treningowe poprowadzone przez trenerów z Włoch, Anglii i Polski, a także wizyty studyjne do Wrocławskiego Parku Technologicznego, Przemysłowego oraz do firmy Aton, zajmującej się utylizacją azbestu. Spotkanie we Wrocławiu stanowiło także okazję do omówienia bieżących spraw projektu podczas Komitetu Sterującego oraz podjęcia ustaleń dotyczących transferu dobrych praktyki.


Więcej informacji o wydarzeniach w podprojekcie w zakładce District+/Aktualności - Podprojekty


Galeria zdjęć: 

Data: 10.12.2012 Aktualizacja: 12.12.2012
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
CSS XHTML WEB S508 projekt i wykonanie vstudio.pl