Kalendarium wydarzeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Licznik : 575916
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  • INNOWACJE
  • INNOWACJE
  • INNOWACJE
Seminarium „Dolnośląskiej Sieci Wzornictwa Przemysłowego” w Szczawnie Zdroju

23 listopada 2012 r. w Dolnośląskim Parku Technologicznym T-Park w Szczawnie Zdroju odbędzie się seminarium „Wzornictwo w produkcji – korzyści, wdrożenie, wsparcie”. Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorstw z regionu, a jego celem jest wskazanie wzornictwa przemysłowego jako dziedziny wiedzy umożliwiającej poprawę konkurencyjności opartej na innowacji. Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne.
Proste recepty na sukces straciły na aktualności – zarówno na globalnym, jak i krajowym rynku trudno jest konkurować ceną i jakością, a każdy produkt posiada zwykle wiele zamienników, wśród których musi się wyróżnić. Istotnym elementem rywalizacji rynkowej stało się też wsparcie publiczne, dostępne w naszych warunkach głównie ze środków Unii Europejskiej. Jego uzyskanie jest jednak związane z koniecznością spełnienia coraz większej ilości kryteriów w obszarze innowacyjności. W przekonaniu wielu, ich spełnienie jest możliwe tylko w przypadku marek globalnych, które mogą sobie pozwolić na kosztowne procesy badawczo-rozwojowe.

W oparciu o współpracę z projektantami oraz instytucjami naukowymi zajmującymi się wzornictwem, wielu przedsiębiorców zarówno z sektora produkcji, jak i usług, może udoskonalić dotychczasowe, jak i zaproponować nowe rozwiązania rynkowe osiągając sukces. Projekt „Dolnośląskiej Sieci Wzornictwa Przemysłowego” ma na celu ułatwienie dostępu do tego narzędzia przedsiębiorcom z regionu oraz stworzenie mechanizmu wsparcia dla wdrażania innowacji wzorniczych. Jednym z kluczowych elementów jest możliwość współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uczelnia kojarzona jest ciągle głównie z działalnością artystyczną, tymczasem współpraca z nią może być kluczowa dla powodzenia wielu projektów biznesowych.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli przedsiębiorstw, nauki oraz instytucji otoczenia biznesu, zainteresowanych tematyką wzornictwa przemysłowego na seminarium w Dolnośląskim Parku Technologicznym T-Park w Szczawnie Zdroju, 23 listopada 2012 roku. Tematyka prezentacji w ramach seminarium została dobrana z uwzględnieniem specyfiki gospodarczej podregionu wałbrzyskiego.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy przesyłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub faksem: 71 777 7289.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Plik do pobrania:
- Program
- Formularz zgłoszeniowy

 Projekt "Dolnośląska Sieć Wzornictwa Przemysłowego" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

PDF Drukuj Email
Data: 14.11.2012 Aktualizacja: 14.11.2012
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
CSS XHTML WEB S508 projekt i wykonanie vstudio.pl