Kalendarium wydarzeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Licznik : 526884
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Pierwsze Targi Dobrych Praktyk Programu INTERREG IVC - (24.11.2011)
Projekt DISTRICT+ - Aktualności

Pierwsze Targi Dobrych Praktyk Programu INTERREG IVC - 24 listopad 2011 roku, Kraków 

Pierwsze Targi Dobrych Praktyk Programu INTERREG IVC - 24 listopad 2011 roku, Kraków


Partnerzy projektu DISTRICT+ byli wśród ponad 220 decydentów i praktyków z całej Europy, którzy wzięli udział w pierwszych Targach Dobrych Praktyk Programu INTERREG IVC, które zostały zorganizowane w Krakowie w dniu 24 listopada 2011 roku. W trakcie intensywnego dnia uczestnicy dzielili się doświadczeniami oraz byli zachęcani do zapoznania się z dobrymi praktykami zidentyfikowanymi i wdrożonymi w projektach współpracy międzyregionalnej.

W sześciu warsztatach poświęconym innowacji, praktycznym zagospodarowaniem nieużytków, przedsiębiorczości, efektywności energetycznej, zmian demograficznych i zmian klimatu, właściciele dobrych praktyk prezentowali swoje doświadczenia.

Partnerzy District+ byli jednym z wielu zespołów, które wzięły udział w warsztatach w panelu o innowacji. Pierwszy warsztat był dla publiczności doskonałą okazją, aby omówić perspektywy poprawy polityki innowacji na poziomie lokalnym i regionalnym.
To, co najbardziej mnie zainteresowało w tym warsztacie, to pomysł ulepszenia modelu tripple helix i zastąpienia go quadruple helix, co oznacza nie mniej nie więcej jak wzbogacenie trzyelementowego modelu współpracy rządu, uczelni wyższych i przemysłu o czwarty element - społeczeństwo obywatelskie - mówi Tomasz Jarek, koordynator  projektu District+ z Dolnego Śląska.

Drugie spotkanie warsztatowe, podobnie jak pierwsze, było równie inspirujące. Myślą przewodnią były różne innowacyjne koncepcje na zwiększenie zatrudnienia oraz przedsiębiorczości w regionach.
Równolegle do prowadzonych warsztatów, do godz. 17:00 do dyspozycji uczestników targów pozostawała strefa wystawiennicza z kilkudziesięcioma stoiskami projektowymi reprezentującymi ponad 270 instytucji z całej Europy. Ponadto dla wszystkich tych, którzy wyprodukowali materiały reklamowe lub przewodniki dobrych praktyk w projektach organizator przygotował kino oraz bibliotekę. Z tej ostatniej skorzystali przedstawiciele District+, którzy w celu upowszechnienia założeń projektu rozdawali materiały promocyjne oraz odpowiadali na pytania zainteresowanych uczestników.

Podsumowując, wydarzenie okazało się być pożyteczną inicjatywą nie tylko dla wszystkich, którzy szukali nowych pomysłów do realizacji w ramach polityki regionalnej, ale także dla wszystkich tych, którzy uczestniczyli w wydarzeniu z myślą nawiązania współpracy z nowymi partnerami. Zatem zakończone pierwsze targi dobrych praktyk Programu INTERREG IVC śmiało można zaliczyć do grona dobrych praktyk.

Szczegółowe sprawozdanie z pełnym programem:
http://i4c.eu/2011-11-30_INTERREG_Good_Practice_Fair.html 

Galeria zdjęć:

warsztaty w panelu o innowacjach
Marek Hanczyn odpowiada na pytania związane z projektem District+
Data: 19.12.2011 Aktualizacja: 19.12.2011
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
CSS XHTML WEB S508 projekt i wykonanie vstudio.pl