Kalendarium wydarzeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Licznik : 508335
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Komitet Sterujący oraz Konferencja w Magdeburgu w ramach projektu District+(29-30.11.2011)
Projekt DISTRICT+ - Aktualności

Spotkanie Komitetu Sterującego w Magdeburgu oraz Konferencja "Innowacyjne strategie i Dobre Praktyki w kierunku gospodarki opartej na wiedzy".

Konferencja w Magdeburgu oraz Komitet Sterujący

W dniu 30 listopada b.r. pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki oraz Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego uczestniczyli w konferencji pt.: "Innowacyjne strategie i Dobre Praktyki w kierunku gospodarki opartej na wiedzy" w Magdeburgu. Konferencję zorganizowało Ministerstwo Nauki i Gospodarki Dolnej Saksonii w ramach projektu District+.
Panele dyskusyjne dotyczyły transferu wiedzy i technologii w dziedzinie innowacji ekologicznych, modernizacji tradycyjnej produkcji poprzez innowacje produktów i internacjonalizację. Ponadto drugą część konferencji poświęcono prezentacjom i dyskusji nad innowacyjnymi produktami i usługami finansowymi oraz wsparciu innowacyjnej przedsiębiorczości młodych naukowców. Regionalne instrumenty finansowe zaprezentowali przedstawiciele Toskanii, West Midlands, Dolnej Saksonii oraz Dolnego Śląska. Z tego ostatniego pani Katarzyna Koper Dyrektor Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego przedstawiła stan realizacji inicjatywy Jeremie w województwie.

W dniu wcześniejszym odbyły się spotkania robocze w ramach Komitetów Sterujących projektu District+ oraz podprojektów „Science Park Without Walls” i "Enhancing Knowledge Collaboration In Eco-Innovation", po których zorganizowano wizytę studyjną. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć magdeburski: Instytut Pracy Fabrycznej oraz Automatyzacji im. Fraunhofera (IFF), Centrum Wirtulnego Rozwoju oraz Szkoleń (VDTC), Netzwerk Flusskraft i Galileo Test Centre Saxony-Anhalt, gdzie m. in. mogli się zapoznać z prowadzonymi pracami badawczymi w kierunki wizualizacji oraz sektora auto mechanicznego.
 

Plan konferencji
- agenda

Galeria zdjęć:

rejestracja i odbiór identyfikatorów
Powitanie uczestników konferencji
W konferencji uczestniczyło ponad 100 osób, związanych głównie z sektorem B+R oraz administracją
Prezentacja opracowania tematycznego regionu West Midlands na temat modernizacji sektora tradycyjnego wytwarzania
Data: 09.12.2011 Aktualizacja: 09.03.2012
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
CSS XHTML WEB S508 projekt i wykonanie vstudio.pl