Kalendarium wydarzeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Licznik : 526934
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Materiały i techniki wytwarzania przyszłości - Konferencja ManuFuture 2011
Aktualności - Aktualne wydarzenia

 

Jak zapewnić efektywną współpracę na rynku globalnym, jak pobudzić synergię w obszarze innowacji i wysokich technologii między państwami Unii Europejskiej, a także krajami stowarzyszonymi czy w jakim kierunku powinny zmierzać nauka i badania w wymiarze europejskim i regionalnym?

To główne zagadnienia najważniejszej, europejskiej konferencji poświęconej zagadnieniom przyszłościowych technik i technologii wytwarzania - ManuFuture 2011, która odbędzie się 24 -25 października 2011 r. we Wrocławiu.

Przyszłe nowoczesne metody wytwarzania mają duże znaczenie dla gospodarki europejskiej - to najważniejsza branża, która wypracowuje ponad 1/3 PKB i gdzie zatrudniona jest co trzecia pracująca w Europie osoba. Stąd duże znaczenie współpracy pomiędzy krajami Europy Zachodniej oraz krajami Europy Środkowej i Wschodniej, łącznie z krajami bałkańskimi, z regionu EECA, Turcją a także w ramach samej Unii Europejskiej (pomiędzy „starymi” i „nowymi” państwami członkowskimi). Wspólnie wypracowana, podczas ManuFuture 2011, strategia do 2030 r. ma przede wszystkim wzmocnić konkurencyjność europejskich przedsiębiorstw i zatrzymać je na rodzimym rynku. Przedmiotem rozważań będzie również wyznaczenie kierunków badań oraz kształcenia w wymiarze europejskim i regionalnym, które mają bezpośredni wpływ na budowę gospodarek opartych na wiedzy.

Konferencja zgromadzi około 600 reprezentantów świata gospodarki, nauki i polityki, przedstawicieli największych firm z wielu branż oraz przedstawicieli Komisji Europejskiej i reprezentantów agend rządowych. O wysokiej randze tego wydarzenia świadczy również udział w Komitecie Sterującym Konferencji m. in. Ministra Gospodarki Pana Waldemara Pawlaka, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pani Barbary Kudryckiej, Dyrektora Departamentu DG - Industrial Technologies przy Komisji Europejskiej Pana Herberta von Bose, Prezesa Zarządu Daimler AG Profesora Heinricha Flegel czy Prezesa PAN i członka ERC Profesora Michała Kleibera.

Wydarzeniem towarzyszącym ManuFuture 2011 będzie kampania „NMP dla szkół”, w ramach której młodzież szkolna dowie się o celach oraz priorytetach badawczych i rozwojowych 7 Programu Ramowego, a w szczególności obszaru NMP (Nanonauki, nanotechnolgie, Materiały i nowe technologie Produkcyjne), w tym tematyki z zakresu Nowa Produkcja dotyczącej wytwarzania. Oprócz tego, młodzież dowie się o misji Europejskiej Platformy Technologicznej ManuFuture polegającej na popularyzacji wytwarzania jako ważnego filaru rozwiniętych gospodarek oraz zapozna się z tematem Partnerstwa Publiczno Prywatnego „Fabryki Przyszłości” (PPP FoF).

Organizatorami ManuFuture 2011 są: Politechnika Wrocławska, Dolnośląski Park Innowacji i Nauki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląska Izba Gospodarcza.

Konferencja finansowana jest ze środków 7 Programu Ramowego Komisji Europejskiej.

Pliki do pobrania:
- Program

Więcej informacji na stronie: www.manufuture2011.eu/
 

  Artykuł na podstawie inforamcji przesłanych przez Panią Joannę Kij.

Data: 16.08.2011 Aktualizacja: 30.09.2011
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
CSS XHTML WEB S508 projekt i wykonanie vstudio.pl