Kalendarium wydarzeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Licznik : 527444
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Projekt: Knowledge Network Management In Technology Parks
Baza projektów - Projekty realizowane przez Wydział Gospodarki
 

Projekt: Knowledge Network Management In Technology Parks.

Głównym celem projektu jest wzmacnianie rozwoju regionów poprzez stymulowanie współpracy w ramach tak zwanej potrójnej helisy: sektora badawczo-rozwojowego, biznesu i administracji regionalnej. Projekt będzie polegał na wymianie doświadczeń i dobrych praktyk dotyczących intensyfikacji powiązań między sferą nauki i gospodarki oraz poprawy zarządzania wiedzą w parkach technologicznych.

W projekt zaangażowanych jest 15 partnerów instytucjonalnych z pięciu regionów europejskich: regionu metropolitalnego Rzymu (Włochy), prowincji Veneto (Włochy), województwa dolnośląskiego (Polska), Karyntii (Słowenia) i Andaluzji (Hiszpania). Wszystkie regiony reprezentowane są przez park technologiczny, urząd administracji publicznej oraz instytucję naukową. W Polsce projekt będzie koncentrował się na regionie dolnośląskim z uwagi na prężnie funkcjonujący Wrocławski Park Technologiczny oraz działania Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, który konsekwentnie realizuje strategię innowacyjnego rozwoju regionu (obie wspomniane instytucje są partnerami projektu). Polskim partnerem naukowym jest Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego (EUROREG), które również odpowiada za komunikację i upowszechnianie wyników projektu.

Projekt KNOW-MAN będzie realizowany między innymi w postaci wizyt studialnych i warsztatów. Efektem projektu będą również publikacje prezentujące przykłady dobrych praktyk partnerów projektu KNOW-MAN. Platformą wzajemnej nauki będą odbywające się co pół roku konferencje projektu. Poza tym zostaną powołane międzyregionalne „tandemy rozwojowe” stymulujące cyrkulację wiedzy między regionami. Elementem integrującym działania projektu będzie strona internetowa, która już wkrótce zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym.

Kontakt:
Justyna Lasak
Dział Innowacji i Konkurencyjności
Wydział Gospodarki
Departament Rozwoju Regionalnego
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
ul. Mazowiecka 17, pok.1008
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 71 776 94 78
www.dolnyslask.pl

 

Data: 03.03.2010 Aktualizacja: 11.01.2012
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
CSS XHTML WEB S508 projekt i wykonanie vstudio.pl